[KONFERANS] 1.  Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı

28 Ağustos 2018
743 kez görüntülendi

 

1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye (1st International Conference on Applied Behavior Analysis Turkey- ICABAT/UDAKOT) Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından 22-23 Eylül 2018 Cumartesi Pazar tarihleri arasında, Haliç Kongre Merkezi‘nde düzenlenecektir.

Nörogelişimsel bozukluklardan biri olarak Otizm, ruh sağlığı ve eğitim alanlarında en çok araştırılan konulardan biri olmuştur. Genetik çalışmaların yanı sıra uygulamalı davranış analizi (ABA/UDA) de dikkatleri üzerine çekmiş ve köklü geçmişiyle, günümüze kadar bu konuda en umut vaat edici sonuçları sağlamıştır.

Alandaki çalışmalarda kullanılan diğer prosedür ve metotların üstünlüğü kanıtlanana kadar ABA/UDA’nın otizm tedavisinde mevcut en etkili metot olduğu sonucu geçerliliğini koruyacaktır.

Konferansın düzenlenme amaçlarından biri de dünyada pek çok farklı disiplinden araştırmacı ve uygulamacıların üzerinde çalışmalar yürüttüğü; uygulamaların çeşitliliği ve görülme sıklığı bakımından giderek daha fazla dikkat çeken ABA/UDA ‘ya ilişkin güncel yaklaşım ve uygulamaların paylaşılması ve tartışılmasıdır.

Konferans Resmi Web Sayfası: https://abakonferans.org/

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık