Nöropsikoloji Derneği

Nörobiyoloji Uzmanı Aranıyor!

Nörobiyoloji Uzmanı Aranıyor!

 

Türkiye’de otizmli çocuklara yönelik faaliyet göstermek amacıyla kurulan Otizmli Çocuklar için Spor Merkezi Macotizm, spor merkezi bünyesinde çalıştırılmak üzere nörobiyoloji uzmanı aramaktadır.

İletişim için: Muammer Arat (Bilişim Proje Yöneticisi)

GSM: 0 545 525 0561

Web Sitesi https://macotizm.com

 

Macotizm

Hakkımızda

Mac Otizm olarak Türkiye’de bir ilk olan otizmli çocuklara yönelik spor merkezini hayata geçirdik. Nitelikli eğitim, uygun metotlar, spor parametreleri üzerine inşa edilen spor merkezimizde; alanında uzman eğitmenler, profesyonel antrenörler ve doktorlar aracılığıyla çocuklarımızın eve bağımlı, ebeveynlerine bağlı olmalarının önüne geçiyoruz. Bu noktadaki en büyük hedefimiz; hayatın her alanında başarılı nesiller yetiştirmek…

Otizmi spor ile yeniyoruz…

Eğitim anlayışımızın temelini oluşturan ilkelerin başında ebeveyn ilgili ve uzman bilgisini buluşturmak geliyor. Ailemize katılan her otizm teşhisi konulmuş çocukla özel olarak ilgileniyor, yaşına, becerilerine ve elişim potansiyeline uygun olarak programları hazırlıyoruz.

İşitsel, görsel, kinestetik, öğrenme metotları ile otizm konusuna yeni ve farklı bir boyut kazandırıyor, çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için adımlar atıyoruz. Otizmin üstesinden gelmek, spor ve eğitim desteğiyle çocukların sosyal becerilerini güçlendirmek ve geliştirmek amacıyla sporun iyileştirici gücünden yararlanıyoruz. Spor ile kazandırılan becerilerin aktif olarak kullanılması için beynin motor korteksinin çok daha efektif ve sekronize çalışmasına katkı sağlıyoruz. Çocuklarımızın danışman hekimlerimiz ve eğitmenlerimiz doğrultusunda yapacakları sporun katkısıyla daha da başarılı olacağına inanıyoruz.

Bugünün otizmli çocukların yarının bağımsız bireyleri…

Otizm teşhisi konulan çocuklarda tipik olarak görülen davranış biçimleri ve sınırlı sosyal çevre söz konusudur. Biz Mac Otizm ailesi olarak, otizm sebebiyle çocukların yaşadığı farklılıkları minimize edilebileceğini ve yaşıtları gibi özgür yaşayabileceklerini biliyoruz. Spor ile yeni alışkanlık edinme, bir gruba dahil olma, kısıtlı sınırlardan çıkıp dış dünyayı tanıma ve kendini keşfetme yolculuğunda rehberlik ediyoruz.

Otizm konusuna ebeveyn hassasiyetiyle yaklaşıyor, uzman tecrübesiyle bilimsel ve alternatif çözümler sunuyoruz. Sporu ayırt edici bir argüman olarak kullanarak, kendi ayakları üzerinde duran bireyler yetiştirmeyi misyon kabul ediyoruz.  Mac Otizm olarak hayata karşı motivasyonu yüksek, mutlu çocukların enerjileri doğru noktaya kanalize etmek en büyük başarımızdır.

Mac Otizm ailesi olarak; otizmin bir hastalık değil, farklılık olduğunu göstermek, toplumsal bilince katkı sağlamak, farkındalık düzeyini yükseltmek, çocuklarımıza bağımsız bir gelecek sunabilmek için gece gündüz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.