[EĞİTİM] Yapay Öğrenme Yaz Okulu

3.141
[EĞİTİM]  Yapay Öğrenme Yaz Okulu

 

24–28 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Kuzeybatıda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2019 adlı lisansüstü yaz okulunu Bilim Akademisi şemsiyesi altında, Koç Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.

Yaz okulunun amacı, bu alanlarda araştırma yapmak için gerekli olan temel bilgileri tazelemek, son araştırma gelişmeleri hakkında bilgi vermek, olası tez ve proje konularını tartışmak, endüstri ile lisansüstü öğrencilerini bir araya getirmek, tez öğrencileri ile alanında uzman olan eğitmenler arasında etkileşimi sağlamaktır. Bu alanlardaki araştırmalara ilgi duyan lisansüstü öğrencileri, öğretim üyeleri ve endüstriyel kuruluş ve teknokentlerdeki ilgili kişiler yaz okulunun hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Toplam beş gün sürecek yaz okulunun ilk üç gününde, seçkin araştırmacılar eğitim verecekler ve güncel araştırmalarından bahsedeceklerdir. Yaz okulunun dördüncü gününde Türkiye’nin sektöründe lider kuruluşlarından katılan konuşmacılar yapay öğrenmeyi nasıl kullandıklarını anlatacaklardır. Yaz okulunun kapanış gününde değişik seviyelerde güncel yapay öğrenme teknolojileri hakkında uygulamalı kodlama eğitimleri verilecektir. Tez öğrencileri araştırmalarını ve tez çalışmalarını birer poster halinde, eğitmenler ve diğer katılımcılar ile görüş alışverişine fırsat verecek şekilde sunma olanağına sahip olacaktır. Yaz okulu süresince, öğrencilerin ve sponsor firma katılımcılarının bir arada olacağı etkinlikler düzenlenecektir.

Yaz okulunda aşağıdaki konularda eğitim ve araştırma ile ilgili sunumlar olacaktır:

  • Temel Yapay Öğrenme Eğitimleri
  • Sağlık Bilimlerinde Yapay Öğrenme Uygulamaları
  • Robotikte Yapay Öğrenme Uygulamaları

Resmi Web Sayfası: http://midas.ku.edu.tr/kbyoyo19/