Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu Sinirbilim Kongresi

4.457
Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu Sinirbilim Kongresi

H.Ü. Biyoloji Topluluğu Sinirbilim Kongresi 05-06 Kasım 2014 tarihlerinde Sıhhiye Yerleşkesi, Kültür ve Kongre Merkezi, Kırmızı Salon’da. Etkinliğe katılım için kayıt zorunluluğu vardır.

Sinirbilim, sinir sisteminin yapısı, işlevi, gelişimi, genetiği, biyokimyası, fizyolojisi, farmakolojisi ve patolojisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Davranış ve öğrenme ile ilgili çalışmalar da sinir biliminin alt dalları arasındadır. Bu sebeple bu alan, alt dallarında oldukça fazla bir şekilde çeşitlenmektedir. Bunun yanısıra diğer bilim dalları ile de çok yakından ilişkilidir. Son yıllarda ülkemizde tanınmaya başlanan bu alan sebebi ile 2014 Türkiye Beyin Yılı ilan edilmiştir. Bu çerçevede bizler de Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Topluluğu olarak bu alanın tanınması, ilgi duyulması ve geliştirilmesi için etkinlik düzenlemeye karar verdik. 5-6 Kasım 2014 Çarşamba – Perşembe günlerinde Hacettepe Üniversitesi …Sıhhiye Yerleşkesi, Kültür ve Kongre Merkezi – Kırmızı Salon’da yapacağımız bu etkinlikte şu an itibariyle kesinleşmiş hocalarımız ve konu başlıkları şöyledir: Prof. Dr. Banu Cangöz – Sinirbilimin Doğuşu ve Psikoloji ile İlişkisi Prof. Dr. Berna Diclenur Uluğ – Bağımlılığın Nörobiyolojisi Prof. Dr. Remzi Erdem – Kokunun Beynimizdeki Yeri Prof. Dr. Erhan Nalçacı – Bilincin Evrimi Prof. Dr. Metehan Çiçek – Uzaysal ve Zamansal Algının fMRI ile Değerlendirilmesi Prof. Dr. Aygün Ertuğrul – Şizofreni ve Beyin Doç. Dr. Michelle Adams – Cognitive Aging Related Brain Structure Doç. Dr. Mine Mısırlısoy – Bellek-Beyin İlişkisi Dr. Deniz Atasoy – Nöral Aktivite ve Davranış Ar. Gör. Sertaç Üstün – Konnektivite Programımız henüz kesinleşmemiş olup yakında tekrar güncellenecektir. Etkinliğimize katılmak isteyen arkadaşlarımız kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıtlarımız başladığında duyuru yapılacaktır. Dışarıdan poster sunumu kabul edilmektedir. Poster sunumu yapmak için başvuranlar lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olabilir. Poster sunumlarınız bildiri özetiyle birlikte adı, soyadı, kurumu,ünvanı, iletişim adresi, telefon numarası, belirtilecek şekilde ilgili mail adresine gönderilmelidir.

Bildiri özetleri, 400 kelimeyi geçmemesi şartıyla, Türkçe, Microsoft Word programında hazırlanmalı ve özet teslim son tarihinden önce tarafımıza gönderilmelidir. Poster özeti kabul edilenler duyurulduktan sonra poster son hali gönderimi tarihinden önce baskıya hazır posterlerin tarafımıza gönderilmesi gereklidir.

Posterler, poster son hali teslim tarihinden önce, 70×100 baskı boyutunda hazırlanarak, pdf, ttif, jpeg, ppt veya pptx formatında gönderilmelidir.

Posterlerin baskısı poster sunumu yapacak kişilerin sorumluluğundadır.

Özet Gönderimi için son tarih; 17.10.2014

Özeti kabul edilenlerin açıklanması; 20.10.2014

Poster son halinin gönderilmesi; 29.10.2014

İlgili mail adresi: hubiyotop@gmail.com

Kayıt için www.hubito.com