[KONFERANS] XI. Aziz Sancar DETAE Günleri “Deneysel Tıpta In Vivo Modeller”

2.374
[KONFERANS]  XI. Aziz Sancar DETAE Günleri “Deneysel Tıpta In Vivo Modeller”

 

Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenecek olan “XI. Aziz Sancar DETAE Günleri” 28-29 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi, Prof. Dr. Sevim Büyükdevrim Toplantı Salonunda gerçekleştiriliyor. Toplantının bu yılki teması “Deneysel Tıpta In Vivo Modeller” olarak belirlenmiş. İki gün sürecek olan toplantının ilk gününde biyomedikal mühendislik, hayvan deneylerine etik yaklaşım ve transgenik teknolojiler tartışılacak. İkinci günde ise farklı hayvan türlerinde ve farklı patolojilerin in vivo modelleri olacak.  Deneysel çalışma yapan veya yapmak isteyen bütün araştırmacıları hedefleyen toplantı programında tecrübe ve güncel bilgi paylaşımı amaçlanmaktadır.

Her disiplinden araştırmacılar, eğitimciler, lisans üstü öğrenciler, hekimler sözlü ve poster bildirilerle başvuru yapabilirler. Ana tema “Deneysel Tıpta İn Vivo Modeller” olmasının yanı sıra, konu kısıtlaması olmaksızın farklı araştırma alanlarında yapılmış temel bilim ve klinik çalışmalar değerlendirmeye alınacak.

XI. Aziz Sancar DETAE Günleri’nin her iki gününde de sözlü ve poster bildiriler olacaktır. Toplantı boyunca posterler elektronik olarak sunulacaktır.

Sözlü bildiriler ise 15 dakika ile sınırlı olup, konu sınırlaması olmayacaktır.

Bildiri özetleri Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü’ne ait Experimed Dergisi’n yayımlanacaktır.

Katılım ücreti 50 TL.

Öğrenciler için 30 TL.

NOT: 100 kişi ile sınırlı tutulacak toplantı için kayıt başvuruları devam etmektedir.

Kesin Kayıt: Katılımcı olmak isteyenlerin katılım bedelini TR06 0001 2009 8200 0006 2004 07 IBAN numarasına, açıklama bölümüne Ad, Soyad, XI.Aziz Sancar DETAE Günleri yazarak yatırmaları ve dekontu iletişim adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

Konferansla ilgili tüm ayrıntılı bilgiler için: https://deneyseltip.istanbul.edu.tr/tr/_

Son başvuru tarihi: 15 Kasım 2019

İletişim: 0212 414 00 00 / 33374

Doç.Dr.Rivaze Kalaycı, rivaze [at] istanbul.edu.tr

Dr.Canan Aysel Ulusoy, canan.ulusoy [at] istanbul.edu.tr