[KONGRE] 20. Ulusal Psikoloji Kongresi

4.872
[KONGRE]  20. Ulusal Psikoloji Kongresi

 

İki yılda bir düzenlenen ulusal psikoloji kongresinin yirmincisi bu yıl 15-17 Kasım 2018 tarihleri arasında TED Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenleniyor.

 

DAVET MEKTUBU

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrenciler,

Sizleri Türk Psikologlar Derneği ve TED Üniversitesi Psikoloji Bölümü işbirliğinde, 15 – 17 Kasım tarihleri arasında, “Bilimlerin Kesişme Noktasında Psikoloji” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan 20. Ulusal Psikoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Çalışma alanlarının çeşitliliği dolayısıyla, biyolojik bilimlerden sosyal bilimlere kadar pek çok disiplinle örtüşen, birleştirici ve disiplinler arası bir nitelik taşıyan Psikoloji Bilimi, matematik, fizik, kimya, tıp, sosyal bilimler ve yer bilimleri ile birlikte günümüzün yedi merkez biliminden biri olarak tanımlanmaktadır. Kongremizin ana temasını “Bilimlerin Kesişme Noktasında Psikoloji” olarak belirlerken, psikolojinin bir merkez bilim olma özelliğine vurgu yapmayı ve farklı disiplinlerle ilişkisine bu çerçeveden bakmayı amaçladık.

Ülkemizden ve yurtdışından alanlarının önde gelen biliminsanlarını konuşmacı olarak ağırlayacağımız Kongre’de, güncel araştırma konuları ve uygulamaların nitelikli bir içerikle ele alındığı konferans, panel ve çalışma grupları yer alacaktır.

Ayrıca, Kongre bilimsel programı içerisinde üç önemli etklinliğe yer verilmesi planlanmıştır. Bunlardan ilki ülkemizde sosyal psikoloji alanının gelişimine çok büyük katkılar yapmış ve uluslararası psikoloji dünyasının saygın bir üyesi olarak tanınan değerli biliminsanı Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı anısına düzenlenecek olan özel oturumdur. Bir diğer etkinlik, Türkiye’de gelişmesine büyük gereksinim duyulduğuna inandığımız klinik çocuk ve ergen psikolojisi alanında, ülkemizde bu alanın varolmasına öncülük eden meslektaşlarımızla, bu alanda çalışanları ve alana ilgi duyan öğrencilerimizi biraraya getirmek üzere düzenleyeceğimiz yarım günlük Klinik Çocuk ve Ergen Psikolojisi Uydu Sempozyumu’dur. Planlanan üçüncü etkinlik ise, lisansüstü psikoloji öğrencilerini ve araştırmacıları teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek olan Poster Bildiri Yarışması ve Ödül Töreni’dir. Tüm bu etklinliklere ilişkin ayrıntıları web sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Kongremizin, sizlerin katılımıyla, bilimsel bilginin üretimi ve paylaşımına ve meslektaşlar arası ağın güçlenmesine katkı sağlayacak bir platform oluşturmasını umuyoruz.

Kasım’da Ankara’da görüşmek dileğiyle…

Doç. Dr. Ilgın Gökler Danışman
Düzenleme Kurulu Başkanı