Prof. Dr. Öget Öktem’e Destek Çığ gibi Büyüyor!

5.382
Prof. Dr. Öget Öktem’e Destek Çığ gibi Büyüyor!

Yıllarca ders verdiği Bilim Üniversitesi’nin Rektörlüğü tarafından “Barış için Akademisyenler” bildirisine imza verdiği için YÖK’e şikayet edilerek “devlet memurluğundan men” edilmesi istenen Prof. Dr. Öget Öktem, YÖK tarafından 20 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak duruşmaya davet edildi. Duruşmada verilecek karara göre Üniversitenin talebi YÖK tarafından kabul edilirse Prof. Dr. Öget Öktem devlet memurluğundan men edilecek ve bundan sonra herhangi bir yerde misafir öğretim üyesi bile olsa eğitim vermesi engellenmiş olacak.

Gelişmelerle ilgili sosyal medya üzerinden Prof. Dr. Öget Öktem’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Sevgili öğrencilerim,

Bilim Üniversitesi, YÖK’ten, benim “Devlet memurluğundan çıkarılma” ile cezalandırılmamı istemiş. 20 Temmuzda duruşmam var. Eğer YÖK gerçekten bana “devlet memurluğundan çıkarılma” cezası verirse, bir daha hiç bir yerde (misafir öğretim üyesi olarak bile) ders vermem mümkün olmayacak. Bu bana çok ağır geldi. Ders vermeyi seviyorum, öğrencilerimi seviyorum; ayrıca ders verdiğim konuları işlemenin (klinik nöropsikolojiyi Türkiye’ye 1983’te getiren kişi ben olduğum için), her şeyden önce benim GÖREVİM olduğunu düşünüyorum. Ders işlemekten ve öğrencilerden uzak kalmanın benim için yaşamda çok büyük bir yoksunluk olacağını sizlerle paylaşmak istedim.”

 

Tüm bu gelişmeler üzerine Prof Dr. Öget Öktem’e sosyal medya üzerinden çığ gibi destek yağmış ve öğrencileri ve sevenleri tarafından change.org sitesi üzerinden bir imza kampanyası başlatılmıştır.

Kampanya Linki: Öget Öktem Destek Kampanyası

OgetOktem