[BURS] FESN 5. Nöropsikoloji Okulu – Berlin

[BURS]  FESN 5. Nöropsikoloji Okulu – Berlin

Önümüzdeki yaz, 22-25 Ağustos 2022 tarihinde  Freie Üniversitesi – Berlin’de 5. Nöropsikoloji Yaz Okulu düzenlenecektir. Avrupa Nöropsikoloji Dernekleri Federasyonu (FESN) tarafından düzenlenen bu etkinlik, duyuruda belirtildiği gibi alanda doktora yapanlar, doktorasını yeni bitirmiş olanlar ile bu alanda meslek icra edenleri hedeflemekte, dolayısıyla bu tanıma uyan herkesin başvurusuna açıktır.

 

Başvurular doğrudan FESN web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir (bilgi için: https://noropsikoloji.org/kurs-fesn-5-noropsikoloji-okulu-2022/).

 

Son başvuru tarihi 31 Ocak 2022‘dir.

 

Eğitime başvurup kabul alan üyelerimize kontenjan dahilinde burs verilecektir.  Burs başvurusu kabul edilen üyelerimizin ulaşım, konaklama ve kayıt ücretleri Derneğimiz tarafından karşılanacaktır.

 

Eğitim bursu başvuruları sonuçların açıklanmasını takiben iki hafta içerisinde başvuru koşulları doğrultusunda noropsikolojidernegi@gmail.com e-posta adresine yapılacaktır.

 

FESN 5. Nöropsikoloji Okulu için kontenjan dahilinde verilecek burslar için önceden duyurduğumuz başvuru şartlarında güncelleme yapılmıştır.

Güncel Başvuru Şartları:

–  “Dernek neden sizi desteklemeli?” sorusuna cevaben bir niyet mektubu.
–  İngilizce eğitim veren bir yükseköğretim kurumundan mezun olduğunuzu veya İngilizce eğitim veren bir yüksek lisans veya doktora programı öğrencisi olduğunuzu gösterir belge veya son 10 yıl içinde YDS 70 ya da YÖK’ün belirlediği YDS 70’e muadil puan aldığınızı gösterir sonuç belgesi.
– Nöropsikoloji ile ilişkili bir yüksek lisans programını (nöropsikoloji, deneysel psikoloji, sinirbilim, bilişsel rehabilitasyon vs) tamamlamış olmak (tercihen doktora yapmış veya yapıyor olmak veya nöropsikoloji uygulama alanında beş yıllık deneyimi olmak).
– Nöropsikoloji Derneği’ne üye olmak.

 

ÖNEMLİ NOT: FESN, yaz okulu için 60 kişilik kontenjan belirlemiştir ve FESN’e üye Derneklere her ülke için 5 kişilik kontenjan ayırmıştır. Türkiye’den 5 kişiden fazla başvuru olur ise kayıt yaptıracak kişilere Derneğimiz tarafından karar verilecektir. Derneğimiz seçim yapabilmek için kursa başvuranlardan CV, Niyet mektubu ve Referans isteyecektir.

 

Üyelerimize saygıyla duyurulur,

Nöropsikoloji Derneği

Yönetim Kurulu